Dixit” – karty do gry

“Dixit” to gra karciana, w której celem jest odgadywanie haseł wskazanych przez innego gracza. Gracze mogą wybrać dowolną kartę ze swojej talii, a następnie muszą podać hasło, które według nich pasuje do tej karty. Pozostali gracze muszą wybrać kartę, która według nich odpowiada podanemu hasłu. Jeśli żaden z graczy nie jest w stanie odgadnąć hasła lub jeśli więcej niż jeden gracz ma taką samą kartę, to gracz, który podał hasło, otrzymuje punkt.

“Dixit” to świetna gra dla całej rodziny i przyjaciół, ponieważ pozwala ona na ćwiczenie umiejętności słownych i poznawczych. Ponadto gra ta jest bardzo prosta w obsłudze i można ją szybko nauczyć.

Karty do gry, czyli jak bawić się z rodziną i przyjaciółmi

Dixit to gra karciana, w której gracze muszą odgadnąć, co jest na karcie, którą widzą. Jest to świetna gra dla całej rodziny i przyjaciół, ponieważ wymaga myślenia strategicznego i umiejętności manipulowania innymi graczami. Aby wygrać, należy mieć dobrą pamięć i być szybkim myślicielem. Dixit jest świetną grą dla każdego, kto lubi się bawić i uczyć nowych rzeczy.

Karty do gry, czyli coś dla miłośników strategii i taktyki

Dixit to gra karciana, w której gracze muszą odgadywać, jakie zdanie napisane jest na karcie. Aby wygrać, muszą mieć najlepszy rekord w odgadywaniu i taktyce. Dixit jest świetną grą dla miłośników strategii i taktyki, ponieważ pozwala im myśleć o tym, co chcą powiedzieć, a następnie skutecznie to zrobić. Jest to również świetna gra dla osób, które lubią się śmiać i bawić podczas gry.

Dixit – karty do gry, czyli jak wygrać każdą rozgrywkę

Dixit to gra karciana, w której uczestnicy muszą umiejętnie odgadywać, jakie zdanie przyświecało autorowi danego obrazka. Zwycięzcą jest osoba, która najlepiej potrafi skojarzyć obrazek z wymyślonym przez siebie zdaniem. Aby wygrać każdą rozgrywkę, trzeba więc posiadać dobrą wyobraźnię i być świetnym strategiem.

Gra Dixit składa się z 84 kart, na których znajdują się rysunki przedstawiające różne sytuacje, postaci i przedmioty. Do gry potrzebna jest też specjalna kostka, na której są numery od 1 do

6. Rozgrywka polega na tym, że jeden z graczy wybiera sobie jedną z kart i mówi do pozostałych graczy dowolne zdanie, które według niego może być powiązane z rysunkiem na karcie. Następnie pozostali gracze muszą wybrać spośród swoich kart taką, która według nich najlepiej pasuje do powiedzenia pierwszego gracza. Karty wybrane przez graczy są tasowane i rozkładane na stole tworząc 5- elementowy układ. Gracze maja teraz za zadanie odgadnac ,ktora ze swoich kart lezy pod literka odpowiednia dla numeru ,ktory akurat uznany jest .Jezeli uda im sie poprawnie odgadnac autorzy poszczegolnych kart otrzymaja 3 punkty .Wygrywa ten gracza ,ktory ma ich najwiecej .